sobota, 26 lipca 2014

Emil Sayfutdinov - człowiek o wielkim sercu. ♥


Emil Damirowicz Sayfutdinov  
-
żużlowiec, urodzony w rosyjskim Saławacie . W tym roku 26 października obchodzi 25 urodziny. Obecnie obywatel Polski. W lidze Polskiej karierę rozpoczął od 2006 roku - do Polonii Bydgoszcz polecił go jego kolega Andreas Jonsson, a to w jaki sposób zapamiętał Andreas jego nazwisko wyszło z niesłusznego wykluczenia Emila podczas tego gdy jego upadek spowodował AJ. Od 2007 do 2012 r. reprezentował barwy bydgoskiej Polonii. W 2007 roku zdobył tytuł Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów, rok później jako pierwszy w historii obronił ten tytuł w Pardubicach. 
Emil posiada rodzeństwo - brata Denisa który również jest żużlowcem. 
W 2009 roku Emil otrzymał polskie obywatelstwo, a już rok później zdobył polską licencję żużlową. Gdy w zeszłym roku jak Polonia jeździła jeszcze w Enea Ekstralidze po meczu Polonii z Częstochową chciałam zdobyć jego autograf, jednak gdy czekaliśmy wmawiano nam najpierw, że Emil za chwilę przyjdzie i, że go zawołają,  a kilka minut później usłyszeliśmy, że jego samochód opuścił bramy naszego stadionu, gdyż spieszył się na wywiad do NC+ czy jakoś tak. Trochę zawiedzeni odeszliśmy, jednak udało mi się zdobyć autografy M.J.Jensena, R.Holty i G.Łaguty :) Może w najbliższych notkach je pokażę. 

Emila uważam za bardzo dobrego chłopaka m.in. dzięki temu jak jednemu z bydgoskich dzieci kupił wózek i dał pieniądze na jego operację. Jest to osoba o wielkim sercu, za co go cenię ponad większością żużlowców. Mam nadzieję, że z czasem się nie zmieni, choć mimo braku finansów na Grad Prix w tym roku nie bierze w nim udziału. 

Miłego wieczorku! ♥ 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...