wtorek, 14 kwietnia 2015

Powrót po długiej przerwie.

Witajcie! 

Wracam po dłuższej przerwie, która była spowodowana brakiem czasu na pisanie, lecz to nie oznacza, że nie możecie mieć ze mną żadnego kontaktu, a wszystkie komunikatory jakie posiadam podam na końcu tego posta.

Dzisiejszy post chciałabym nawiązać do tematu nad którym ostatnio dużo myślę, dokładnie chodzi o tolerancję w naszym kraju. 

Czy my jesteśmy tolerancyjni?
Tolerancyjną możemy nazwać osobę, która traktuje wszystkich równo i nie twierdzi, że ktoś jest gorszy tylko ze względu na kolor skóry, włosów czy orientację seksualną. Przez nietolerancję większej części naszego narodu osoby, które są np. homoseksualne boją się mówić komukolwiek o swoich poglądach, boją się reakcji narodu. Czy tak powinniśmy się zachowywać? Siać strach wobec osób, które się odróżniają od nas? Oczywiście rozumiem przypadki gdy te osoby wcale się z tym nie kryją, wręcz robią to na złość innych, wtedy możemy jedynie zwrócić im uwagę, aczkolwiek nadal nie jest to żaden powód do wyśmiewania ich czy jakiś innych objawów homofobii. 

Homoseksualizm i biseksualizm to nie są choroby! 

Być może dużą rolę w tworzeniu się nienawiści do osób innej orientacji odgrywa lęk społeczny, że takie osoby mogą dostać prawa do adopcji i wychować takie społeczeństwo. Jednak większość osób homoseksualnych została wychowana w rodzinach heteroseksualnych, a wiedze o swojej orientacji poznali dopiero na przełomie 15-17 roku życia. 


Tolerancja religijna

Jedną z najbardziej irytujących mnie nietolerancji z której objawami możemy spotkać się myślę, że dość często w naszym kraju jest brak tolerancji wobec wyznawców innych religii. Wyznawcy Judaizmu, Prawosławia czy świadkowie Jehowy są uważani za gorszych. Zdarza się, że uważa się, że tylko katolicyzm jest religią normalną. Więc wszystkie inne są nie normalne? 

To tak to z nami jest? 

Czy tak naprawdę większość z nas uważa się za tolerancyjnych, a tak naprawdę nie akceptuje wszystkiego? Pamiętajmy, nie każda blondynka jest mało inteligenta, a nie każda ruda jest fałszywa. Przestańmy się w końcu kompromitować wyśmiewając innych z powodu ich odmienności czy koloru skóry. 

Przy okazji pragnę Was zaprosić na koncert bydgoskiego kompozytora Marcina Pawbeatsa Pawłowskiego, który odbędzie się 17.04.2015 w Artego Arenie i będzie to koncert promujący nowy album którym jest ''Utopia''. Ja się właśnie na niego wybieram i myślę, że moje przeżycia będą niezapomniane, ponieważ wystąpi wielu znanych artystów. Poniżej podaję komunikatory jakie posiadam, aby każdy mógł się ze mną kontaktować i być na bierząco. 

GG: 49048026 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...